içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Şanlıurfa Devlet Hastanesi'nde işitme engelli kadına tecavüz!

Şanlıurfa’da Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Bilgi İşlem biriminde çalışan 5 erkek, işitme engelli bir kadını hastanede tecavüze maruz bıraktı.

Şanlıurfa Devlet Hastanesi'nde işitme engelli kadına tecavüz!
Haberi Sesli Dinle

Şanlıurfa’da Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Bilgi İşlem biriminde çalışan ve yaşları 30 ile 40 arasında değişen C.İ., A.Ç., N.A., F.R. ile K.Ç., 30 yaşındaki işitme engelli bir kadını tecavüze maruz bıraktı. Hasta olarak kaydı yapılan kadının iletişim bilgilerini mesai arkadaşlarıyla paylaşan personel ve beraberindeki 4 kişi, daha sonra sistematik bir şekilde işitme engelli kadını tecavüze maruz bırakmaya başladı.

Mezopotamya Ajansı'nda yer alan haberine göre, olayın ortaya çıkması sonrası hastane yönetimi personellerden C.İ., A.Ç. ve N.A.’nın önce izinli olduğunu söyledi, gelen tepkilerin ardından ise C.İ., A.Ç. ve N.A. hakkında idari soruşturma başlatıldığını duyurdu. Hastane yönetiminin tecavüz olayına karışan kişileri koruduğu ileri sürülürken, C.İ., A.Ç. ve N.A.’nın Karaköprü Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nde görevlendirilmek istendiği iddia edildi. Faillerden F.R. ve K.Ç.’nin ise hala görev başında olduğu öğrenildi. 

İddialar üzerine hastane başhekimlik personeli, olayla ilgili İl Sağlık Müdürlüğü’nün soruşturması olduğunu ve bilgi paylaşamayacağını belirterek, İl Sağlık Müdürlüğü’ne yönlendirdi. İl Sağlık Müdürlüğü yetkilisi ise, soruşturmanın devam ettiğini, basına bilgi paylaşamayacağını ifade etti. Soruşturmayı doğrulayan yetkili, olay sonucunda açığa alınan olup olmadığı bilgisini ise paylaşmadı. Yetkili, soruşturmanın tamamlanması sonrası İl Sağlık Müdürlüğü tarafından açıklama yapılacağını aktardı.

Tarih: 04-05-2021

FACEBOOK YORUM
Yorum