içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Kene Aşısı kampanyası başladı

Keneden korumak için aşılama kampanyası başlıyor ve bu yıl 29 Temmuz 2021'e kadar devam edecek.

Kene Aşısı kampanyası başladı
Haberi Sesli Dinle

Graz'da yaşananlar Friedrichgasse 9'da aşı yapabilireler. Şu anda aşılar istisnasız sadece telefon randevusu ile yapılmaktadır. Randevular için Pazartesi ve Cuma günleri 08:00 - 12:00 saatleri arasında 0316 / 877-3577 arayarak alabilirsiniz. Ayrıca, Styria'daki ilçe idari makamlarının tüm tıbbi bölümlerinde de TBE'ye karşı aşı olabilirsiniz. Orada da sadece telefonla önceden randevu yapmak zorundasınız.

Styria sağlık bakanlığı yaptığı açıklamada, kene sokmasının, çok ciddi sonuçları olacağı bilinciyle lütfen telefon edip randevunuzu alarak asınızı olun. Bu nedenle tüm Steiermark'lılardan mevcut korona pandemisine rağmen kene aşısını unutmamalarını rica ediyorum denildi. Sağlık Konseyi Üyesi Juliane Bogner-Strauss, özellikle doğada olmaktan hoşlanıyorsanız, son derece önemlidir "diye vurguladı. Unutmayın kene sokması ciddi nörolojik bozukluklarla, aşırı durumlarda, bu hastalık kalıcı felce ve hatta ölüme neden olabilir Kendinizi ve sevdiklerinizi enfeksiyondan korumak için ası olmayı unutmayın bana bir şey olamaz demeyin.

KENE AŞISI NE ZAMAN VE HANGİ ARALIKLARLA YAPILIR

Temel aşılama, üç kısım aşılamadan oluşur: İlk asıdan sonra ikinci aşılama yaklaşık 1 ay sonra ve üçüncü kısmi aşılama 12 ay sonra yapılmalıdır. Daha sonradan üç yıl sonra ilk tazeleme gerekmektedir. Daha sonra beş yılda bir tazeleme aşısı yapılmalıdır. 60 yaşından itibaren her üç yılda bir TBE takviye aşısı düşünülmelidir.

Steiermark Eyaleti'nin keneyi koruma aşısı kampanyasının bir parçası olarak, aşı 16 yaşına kadar çocuklar için 21 avro ve 16 yaşından büyük yetişkinler için 22 avro tutuyor. Fatura, maliyet sübvansiyonu amacıyla sosyal sigortaya sunulabilir.

 

Tarih: 23-02-2021

FACEBOOK YORUM
Yorum