içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, WHO'ya ‘şeffaflık’ çağrısı yaptı

Boris Johnson, Dünya Sağlık Örgütü’ne (WHO) ‘tam şeffaflık’ çağrısında bulunarak, “Salgının neden gerçekleştiğini öğrenmeliyiz” dedi.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, WHO'ya ‘şeffaflık’ çağrısı yaptı
Haberi Sesli Dinle

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında salgınla mücadelede ülkesindeki son gelişmeleri açıkladı. Johnson, Dünya Sağlık Örgütü’ne (WHO) ‘tam şeffaflık’ çağrısında bulunarak, “Salgının neden gerçekleştiğini öğrenmeliyiz” dedi.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında ülke genelinde salgınla mücadelede gelinen son noktayı İngiliz halkıyla paylaştı. Johnson, ülkede Coronavirus’ün (Covid-19) yarattığı tehdidin hala en yüksek seviyede olduğunu belirtti. Aşılama işlemleriyle ilgili de bilgi paylaşan Johnson, bu şekilde giderse 50 yaş üzeri herkese Nisan sonuna kadar aşı yapılabileceğini ifade etti.

‘NEDENİNİ ÖĞRENMELİYİZ’

Boris Johnson, WHO’ya ‘tam şeffaflık’ çağrısında bulundu. “Coronavirus salgınının neden gerçekleştiğini öğrenmeliyiz” diyen Johnson, şeffaflık konusunda genel bir anlaşma çağrısında bulundu.

Euronews’in aktardığına göre Johnson'ın açıklaması, WHO heyetinden 2 bilim insanının Pekin'in "ilk Covid-19 vakalarına ait ham verileri paylaşmadığı" yönündeki iddiasının ardından geldi.

İngiltere Başbakanı, ülkelerin pandemiler üzerine verilerini paylaştığı küresel bir anlaşma yapmaya istekli olacağını belirterek, "Böylece imza atan ülkeler sahip oldukları verilerle katkıda bulunduklarından emin olurlar ve biz de sorunun kaynağına inebilir, tekrar olmasını engelleyebiliriz. Yapılacak en mantıklı şey bu" ifadelerini kullandı.

 

Tarih: 16-02-2021

FACEBOOK YORUM
Yorum