içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Viyana'da Polis Operasyonu: Şüpheli Öldürüldü

Viyana | Perşembe gecesi Viyana'nın Brigittenau semtinde bulunan Kapaunplatz bölgesinde bir belediye binasında dramatik bir polis operasyonu gerçekleşti. Olayda, 39 yaşındaki bir şüphelinin maket makineli tüfekle polise ateş açtığı belirtildi.

Viyana'da Polis Operasyonu: Şüpheli Öldürüldü
Haberi Sesli Dinle

WELG | Olay saat 21.40 sularında başladı. Bina sakinleri, avluda bıçak sallayan ve öfkeli bir şekilde dolaşan Hendrik S.'yi acil durum numarasını arayarak ihbar etti. İlk polis ekipleri olay yerine ulaştığında, şüpheli üçüncü kattaki dairesine çekildi ve elinde tüfekle balkonda belirdi.

Polisle Karşı Karşıya

Silah sesleri belediye binasında yankılanırken, özel polis birimleri şüphelinin dairesinin önünde pozisyon aldı. Aniden kapıyı açan Hendrik S., muhtemelen AK 47 Kalaşnikof'un bir kopyası olan makineli tüfeği memurlara doğrulttu. Polis, bu tehdit karşısında ateş açtı ancak ilk atışlar şüpheliyi ıskaladı. Şüpheli daha sonra dairesine çekilerek kapıyı kilitledi.

Saldırgan Vuruldu

Kısa süre sonra tekrar balkonda beliren Hendrik S., bu kez avludaki polis memurlarını hedef aldı. Sıcak yaz gecesinde başka bir silah sesi yankılandı ve bu kez Hendrik S. vuruldu. Oturma odasına doğru son adımlarını atan şüpheli, yere yığıldı. Özel kuvvetler daireye baskın düzenledi ve şüphelinin ölümünü tespit etti.

Çevredeki Daireler Boşaltıldı

Saldırganın evinde patlayıcı bulunabileceğine dair işaretler bulununca, çevredeki daireler boşaltıldı. Neyse ki, bu şüphe yanlış alarm çıktı ve operasyon şafak vaktinde sona erdi. Kiracılar evlerine dönebildi ancak olayın yarattığı şok uzun süre devam etti.

Polis Sözcüsü'nden Açıklama

Polis sözcüsü Mattias Schuster, olayla ilgili yaptığı açıklamada, "Ancak yalnızca adamın ölümü belirlenebildi," dedi. Operasyonun sona ermesinin ardından bölge sakinleri derin bir nefes aldı ancak yaşananlar mahallede derin bir şok yarattı.

@welgmedya.com

Tarih: 21-06-2024

FACEBOOK YORUM
Yorum