içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Viyana'da Kültürel Uyum İçin Çığır Açan Adım: "Viyana İlkesi" Geliyor!

Viyana Belediye Başkan Yardımcısı ve Entegrasyon Konseyi Başkanı Christoph Wiederkehr, şehirde giderek artan kültürel çatışmaları ele almak amacıyla geniş kapsamlı bir diyalog başlatmayı planlıyor. Wiederkehr, ortaçağdan kalma kadın imajı, antisemitizm, demokrasi düşmanlığı ve LGBTIQ gruplarına yönelik nefret gibi çeşitli sorunların göz ardı edilmemesi gerektiğini vurguluyor.

Viyana'da Kültürel Uyum İçin Çığır Açan Adım:
Haberi Sesli Dinle

WELG | Geçtiğimiz yıl yapılan ulusal dayanışma çağrısının sadece Avusturya'daki öncü kültür hakkında tartışmalara yol açtığını belirten Wiederkehr, federal düzeyde yeterli adımlar atılmazsa, "Viyana İlkesi" adını verdiği yeni bir girişimi başlatacağını açıkladı. Bu yeni ilkenin hayata geçirilmesi için net bir planı olduğunu belirten Wiederkehr, çözüm odaklı bir yaklaşımla hareket edeceklerini ifade ediyor.

Viyana Entegrasyon Konseyi'nin, yıl sonunda yapılacak bir sonraki açıklamasında demokratik temel tutumlar ve grup bazlı değer düşürme eğilimleri ile ilgileneceğini belirten Wiederkehr, bu konuda şehir tarafından görevlendirilen bir çalışmanın gençler arasında göçmen kökenli ve kökeni olmayan gençler arasındaki değer düşürme eğilimlerini belirlemeyi ve bu konuda nasıl müdahale edilebileceğini araştıracağını belirtiyor.

Wiederkehr'ın bu girişimi, Viyana'da yaşayan farklı kültürlere mensup insanlar arasında daha sağlıklı bir diyalog ve uyumun sağlanması için umut vadeden bir adım olarak görülüyor.

@welgmedya.com

Tarih: 14-05-2024

FACEBOOK YORUM
Yorum