içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Viyana'da Kadın Cinayetleri Dehşeti: Yankılar Sürüyor

Viyana'da yaşanan korkunç olaylar dünya çapında büyük bir dehşetle karşılandı. Özellikle, erotik bir kulüpte gerçekleşen bıçaklı saldırı, dikkat çekildi ve bu saldırı soğukkanlılıkla planlanmış gibi görünüyor.

Viyana'da Kadın Cinayetleri Dehşeti: Yankılar Sürüyor
Haberi Sesli Dinle

WELG | Bu korkunç olayın itirafı insanların kanını dondurdu. 27 yaşındaki Afganistanlı sığınmacı Ebadullah A., kadınlardan nefret ettiğini ve içinde duyduğu seslerin ona onları öldürmesini emrettiğini iddia etti. Cuma akşamı, Viyana'nın Engerthstrasse semtinde bulunan erotik kulüp Studio'ya giren Ebadullah A., raporlara göre üç kadını soğukkanlılıkla öldürdü.

Bununla birlikte, aynı zamanda kulübün sahibi olan iki Asyalı kadın hizmetçi de katletti. Bu olaylar, Viyana'da son birkaç gün içinde yaşanan trajedilerle birlikte dünya genelinde büyük yankı uyandırdı.

Avusturya'da mevcut şiddet koruma sistemine rağmen, her şiddet vakasının önceden önlenebilmesi mümkün değildir, özellikle de herhangi bir belirti olmadığında. Aile İşleri Bakanı Susanne Raab, bu trajik olaylar karşısında büyük bir dehşete düştüğünü belirtti.

Öte yandan, Viyana'da yapılan bir araştırmaya göre, kadınlara ve kız çocuklarına yönelik şiddet olaylarında endişe verici bir artış görüldü.

Bu karşı politikacıların gerekli sert adımların atmadığı eletişi geldi.

Bu korkunç olaylar, toplumun kadınları ve çocukları koruma konusundaki önemli bir sorumluluğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

@welgmedya.com

Tarih: 26-02-2024

FACEBOOK YORUM
Yorum