içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Viyana'da Bıçaklı ve Silahlı Şüpheli Barikat Kurdu

VİYANA - Çarşamba gecesi Viyana'nın Brigittenau bölgesinde Kapaunplatz'da büyük bir polis operasyonu düzenlendi. Elinde bıçak ve tüfek bulunan bir adam, apartman dairesine barikat kurdu.

Viyana'da Bıçaklı ve Silahlı Şüpheli Barikat Kurdu
Haberi Sesli Dinle

WELG | Görgü tanıklarının ifadesine göre, saat 22:30 sıralarında Kapaunplatz bölgesinde elinde bıçakla yürüyen bir adam görüldü. Mahalle sakinlerinin ihbarı üzerine polis alarma geçti ve özel kuvvetler (WEGA) zırhlı araçlarıyla olay yerine intikal etti.

Polis Müdahalesi ve Silahlı Çatışma

Polis ekipleri şüpheliyi kısa sürede tespit etti ve müdahale etti. Viyana polisi, "Polis müdahale ettikten sonra şüpheli dairesine çekildi ve görünüşe göre uzun bir silahla kendini silahlandırdı" şeklinde açıklama yaptı. Apartmanın kapısını tekrar açtığında elinde uzun bir silah bulunan şüpheli, polis memurları tarafından servis tabancalarıyla vuruldu. Yaralanan şüpheli daha sonra dairesine barikat kurdu.

Geniş Çaplı Operasyon

Olayın ardından polis ve özel kuvvetler, bölgeyi güvenlik çemberine aldı. Mahalle sakinleri tahliye edildi ve çevrede geniş çaplı güvenlik önlemleri alındı. Polis, durumu kontrol altına almak için yoğun çaba sarf etti.

Soruşturma Devam Ediyor

Olay yerinde yapılan incelemeler ve tanık ifadeleri doğrultusunda soruşturma devam ediyor. Viyana polisi, olayla ilgili detaylı bir açıklama yaparak halkı bilgilendirecek.

@welgmedya.com

Tarih: 20-06-2024

FACEBOOK YORUM
Yorum