içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Uluslararası Uyuşturucu Karteli Lideri Nenad Petrak, Üsküdar’da Düzenlenen Operasyonla Yakalandı

Dünya çapında kırmızı bültenle aranan Hırvat uyruklu uluslararası uyuşturucu karteli lideri Nenad Petrak’ın Üsküdar’da düzenlenen operasyonla yakalandı.

Uluslararası Uyuşturucu Karteli Lideri Nenad Petrak, Üsküdar’da Düzenlenen Operasyonla Yakalandı
Haberi Sesli Dinle

WELG | İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Interpol tarafından kırmızı bültenle aranan Hırvat uyruklu uluslararası uyuşturucu karteli lideri Nenad Petrak’ın İstanbul Üsküdar’da yakalandığını açıkladı.

Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda “İstanbul’da düzenlenen ‘Kartel2 Operasyonu’ ile Hırvatistan makamlarınca Interpol tarafından; kırmızı bülten ile aranan, Güney Amerika’dan elde edilen uyuşturucuyu Avrupa’ya dağıtan, Avrupa çapında yapılan ‘Adriatica Operasyonu’ kapsamında organize suç örgütün elebaşı olarak tanımlanan, uluslararası uyuşturucu ‘karteli’ Hırvatistan uyruklu Nenad Petrak Üsküdar’da yakalandı” ifadelerini kullandı.

Petrak’a dair bilgi veren İçişleri Bakanı “Güney Amerika’dan Avrupa’ya uyuşturucu sevkiyatı yapan ve Avrupa’da bu uyuşturucuyu dağıtan uluslararası uyuşturucu kartelinin elebaşı Nenad Petrak, Hırvatistan adli makamlarınca ‘Kasten Adam Öldürme’ suçundan Interpol tarafından kırmızı bülten ile uluslararası seviyede aranıyordu. Petrak, Hırvatistan Yolsuzluk ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi’nin (USKOK) raporuna göre dokuz kadar ülkede çok sayıda insanı kendi suç örgütüne bağlayan bir zehir taciri” değerlendirmesinde bulundu.

@welgmedya.com

Tarih: 18-11-2023

FACEBOOK YORUM
Yorum