içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Timur Cihantimur ve Annesi Eylem Tok'un Türkiye'ye İade Süreci Hızlanıyor!

WELG / İstanbul - İstanbul'da 1 Mart'ta ehliyetsiz araç kullanarak Oğuz Murat Aci'nin ölümüne neden olan 17 yaşındaki Timur Cihantimur ve annesi Eylem Tok'un Türkiye'ye iade süreçleri kapsamında ABD'deki yargılanmaları sürüyor. Son gelişmelere göre, Cihantimur'a kefalet uygulanmayacağı ve başka bir cezaevine nakledileceği bildirildi.

 Timur Cihantimur ve Annesi Eylem Tok'un Türkiye'ye İade Süreci Hızlanıyor!
Haberi Sesli Dinle

WELG | İstanbul'da 1 Mart'ta meydana gelen kazada, ehliyetsiz araç kullanan Timur Cihantimur, Oğuz Murat Aci'nin ölümüne neden olmuştu. Olayın ardından Cihantimur ve annesi Eylem Tok, önce Mısır'a, ardından ABD'ye kaçmıştı. İkilinin ABD'de yakalanmasının ardından Türkiye'ye iadeleriyle ilgili yargılanma süreçleri devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta görülen duruşmada, hakim Eylem Tok'un delil karartma suçunu işlediğine kanaat getirerek tutuklu yargılanmasına karar vermişti. Son gelişmelere göre, savcı Timur Cihantimur için kefalet uygulanmamasına ve tutuklu kalmaya devam etmesine hükmetti. Ayrıca, Cihantimur'un başka bir cezaevine nakli talebi değerlendirildi.

Gazeteci Emrullah Erdinç'in paylaştığı bilgilere göre, savcı, Timur Cihantimur'a üç farklı ıslah evi önerdi. Sanık avukatlarının bildireceği ıslah evlerinden birine yakın zamanda nakledilecek.

Bu gelişmeler, Cihantimur ve annesi Eylem Tok'un Türkiye'ye iade süreçlerinin hızlanmasına yönelik önemli adımlar olarak değerlendiriliyor. Yargı süreci devam ederken, kamuoyunun dikkati davanın seyrinde.

@welgmedya

Tarih: 10-07-2024

FACEBOOK YORUM
Yorum