içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Steiermark'ta Şiddetli Yağmur ve Dolu: Sel ve Çamur Kaymaları Acil Servisleri Zorladı

STEIERMARK – Steiermark'ta dün akşam saatlerinde meydana gelen şiddetli yağmur ve dolu yağışı sonucu sel, ağaç kökleri ve çamur kaymaları meydana geldi. Bölge büyük bir fırtına etkisi altında kaldı, acil servisler yoğun bir şekilde çalışmak zorunda kaldı.

Steiermark'ta Şiddetli Yağmur ve Dolu: Sel ve Çamur Kaymaları Acil Servisleri Zorladı
Haberi Sesli Dinle

En çOK Etkilenen Bölgeler: Hartberg ve Graz

 

WELG | Hartberg ve Graz bölgeleri, özellikle Deutschfeistritz çevresi, fırtınadan en kötü etkilenen bölgeler oldu. Gece boyunca Graz'ın bazı bölgeleri için sivil savunma alarmı ilan edildi ve acil servislere yoğun başvurular yapıldı.

500'ün Üzerinde İtfaiye Operasyona katıldı

Steiermark İtfaiye Derneği'nin Facebook'ta duyurduğuna göre, "Florian Steiermark" eyalet kontrol merkezi geceden Pazar gününe kadar neredeyse sürekli acil durum çağrıları aldı. Saat 22:15'e kadar 500'den fazla itfaiye operasyonu kaydedildi. Graz-Umgebung ve Hartberg'in itfaiye bölgeleri, şiddetli sel, çamur kaymaları, dolu ve kökünden sökülmüş ağaçlar nedeniyle yoğun müdahalelerde bulundu. Bazı yollar trafiğe kapatıldı ve geçilmez hale geldi.

Gece Boyunca Süren Müdahaleler

Gece yarısı civarında, yüzlerce itfaiyeci hasarları onarmak için etkilenen bölgelerde çalışmalarına devam etti. Pompalama ve sabitleme çalışmaları yoğun bir şekilde sürdü. Weiz, Leibnitz, Feldbach, Judenburg, Knittelfeld ve Mürzzuschlag itfaiye bölgelerinde de şiddetli hava koşulları nedeniyle müdahaleler gerçekleştirildi. Deutschlandsberg itfaiyesi, dünkü fırtınanın ardından St. Martin bölgesinde çalışmaları tamamladı.

Durum Değerlendirmesi ve Gelecek Adımlar

Özellikle etkilenen bölgelerde yarın sabah brifingler yapılacak ve ardından daha fazla karar alınacak. Fırtınanın neden olduğu hasarların onarımı ve bölgelerin normale dönmesi için çalışmalar devam ediyor.

Steiermark'ta yaşanan şiddetli hava koşulları, bölge sakinleri ve acil servisler için zorlu bir geceye neden oldu. Yetkililer, benzer durumların tekrar yaşanmaması için gerekli önlemleri almak üzere durum değerlendirmelerine devam edecek. Vatandaşların, yetkililerin uyarılarını dikkate alarak güvenlik önlemlerini almaları önemle tavsiye ediliyor.

@welgmedya.com

Tarih: 09-06-2024

FACEBOOK YORUM
Yorum