içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Rus Mahkemesi, Yulia Navalnaya Hakkında Tutuklama Kararı Çıkarttı

WELG / Moskova - Moskova'daki Basmanny Bölge Mahkemesi, Yulia Navalnaya hakkındaki tutuklama kararının "aşırılıkçı bir örgüte üye olduğu gerekçesiyle" alındığını duyurdu.

Rus Mahkemesi, Yulia Navalnaya Hakkında Tutuklama Kararı Çıkarttı
Haberi Sesli Dinle

WELG | Rusya, ülkedeki IK-3 cezaevinde Şubat ayında yaşamını yitiren Rus muhalif Aleksey Navalni'nin eşi Yulia Navalnaya hakkında Salı günü tutuklama kararı çıkarttı. Başkent Moskova'daki Basmanny Bölge Mahkemesi, yurtdışında yaşayan Navalnaya hakkında gıyabi tutuklama kararı verdi.

Mahkeme, Yulia Navalnaya hakkındaki tutuklama kararının, "aşırılıkçı bir örgüte üye olduğu gerekçesiyle" alındığını belirtti. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin muhalifi olan Aleksey Navalni, Şubat ayında Yamalo-Nenets Özerk Bölgesi’ndeki bir cezaevinde yaşamını yitirmişti. Yulia Navalnaya ise kocasının ölümünden Putin'i sorumlu tutmuştu.

Navalni, Almanya'dan Ocak 2021'de Moskova'ya döndükten sonra 19 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Yulia Navalnaya'nın durumu ve Rusya'daki muhalif hareketlerin üzerindeki baskı, uluslararası kamuoyunda büyük yankı uyandırmaya devam ediyor.

@welgmedya

Tarih: 10-07-2024

FACEBOOK YORUM
Yorum