içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Öğretmenler İbrahim Oktugan'ın Ölümünü Protesto Ediyor: Dersler Boş Kaldı!

İstanbul'un Eyüpsultan ilçesindeki özel bir lisede okul müdürü İbrahim Oktugan'ın, 17 yaşındaki Iraklı lise öğrencisi Y.K. tarafından silahlı saldırıya uğrayarak hayatını kaybetmesinin ardından, eğitim camiasında büyük bir protesto dalgası yükseldi.

Öğretmenler İbrahim Oktugan'ın Ölümünü Protesto Ediyor: Dersler Boş Kaldı!
Haberi Sesli Dinle

WELG | Türk Eğitim Sen, Eğitim İş, Eğitim Sen, Hürriyetçi Eğitim Sen, Anadolu Eğitim Sen, Eğitim Gücü Sen, TÖB-Sen gibi sendikalar, öğretmenlere iş bırakma çağrısı yaparak, bugün derslere girilmemesini istedi.

Grev çağrısına uyarak derslere girmeyen öğretmenler, özellikle Kartal'daki Medine Tayfur Sökmen İlkokulu ve TOKİ Şehit Mustafa Kartal Ortaokulu gibi okullarda büyük boşluklar oluşturdu. Öğrencilerinin okula gelmemesi, velilerin de öğrencilerini evde tutmasına sebep oldu.

Ancak, sendikaya bağlı olmayan öğretmenlerin greve katılmaması nedeniyle bazı okullarda dersler normal şekilde devam etti. Bu durum, eğitim camiasındaki sendika farklılıklarını da gün yüzüne çıkardı.

İş bırakma eylemi, öğretmenlerin güvenlik ve çalışma koşulları konusundaki hassasiyetini bir kez daha gözler önüne sererken, eğitim sistemindeki sorunların çözümüne ilişkin daha kapsamlı bir tartışmayı da beraberinde getiriyor.

@welgmedya.com

Tarih: 10-05-2024

FACEBOOK YORUM
Yorum