içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Leyla Güven, Kardeşinin Cenaze Törenine Katıldı

Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Leyla Güven, Avusturya'nın Linz şehrinde tedavi gördüğü hastanede vefat eden kardeşi Mustafa Güven’in cenaze törenine katılmak üzere Sincan Kadın Kapalı Cezaevi'nden çıkarıldı.

Leyla Güven, Kardeşinin Cenaze Törenine Katıldı
Haberi Sesli Dinle

WELG | Güven, sabah saatlerinde cenaze töreninin yapıldığı Konya'nın Cihanbeyli ilçesine bağlı Yapalı Köyü'ne getirilen Güven, duygusal anlar yaşadı. Törende, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) milletvekilleri Ferit Şenyaşar ve Burcugül Çubuk'un yanı sıra çok sayıda kişi Güven'i yalnız bırakmadı. Cenaze işlemlerinin ardından taziyeleri kabul eden Güven, bir süre köyde yakınlarıyla vedalaştıktan sonra yeniden Sincan Kadın Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

Leyla Güven'in, cenaze törenine katılmasının ardından tekrar cezaevine gönderilmesi, kamuoyunda tartışmalara neden oldu. Güven, Sincan Kadın Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan önemli bir siyasi figür olmasının yanı sıra uzun süredir devam eden açlık grevi eylemleriyle de biliniyor. Güven'in cezaevine geri gönderilmesi, insan hakları savunucuları ve siyasi çevrelerden tepki aldı. Bu gelişmeler, Güven'in tutukluluğu ve cezaevi koşullarıyla ilgili daha geniş bir tartışmanın da fitilini ateşledi.

@welgmedya.com

Tarih: 03-04-2024

FACEBOOK YORUM
Yorum