içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

İstanbul'dan Başlayan İradeye Saygı Yürüyüşü Hakkari'ye Meşalelerle Giriş Yaptı

WELG / Hakkari - İstanbul'dan başlatılan "İradeye Saygı Yürüyüşü" büyük bir coşku ve kararlılıkla Hakkari'ye ulaştı. Yürüyüş, Hakkari'de meşalelerle karşılandı ve şehrin sokakları coşkulu kalabalıklarla doldu.

İstanbul'dan Başlayan İradeye Saygı Yürüyüşü Hakkari'ye Meşalelerle Giriş Yaptı
Haberi Sesli Dinle

WELG | "İradeye Saygı Yürüyüşü" katılımcıları, İstanbul'dan başlayarak birçok şehri geçip Hakkari'ye ulaşmayı başardı. Yol boyunca çeşitli etkinlikler düzenleyen ve halka seslenen katılımcılar, Hakkari'de büyük bir sevgi ve destekle karşılandılar. Meşalelerle aydınlatılan sokaklarda yapılan yürüyüş, gece boyunca devam etti.

Yürüyüşün organizatörlerinden biri, "Bu yürüyüş, halkın iradesine saygı ve demokrasi talebinin bir ifadesidir. İstanbul'dan Hakkari'ye kadar binlerce kişiyle birlikte bu mesajı ilettik" dedi. Hakkari halkı, yürüyüşçüleri büyük bir coşkuyla karşılarken, şehirde birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Yürüyüşe katılan birçok kişi, bu hareketin önemine vurgu yaparak, "İradeye saygı, demokrasinin temel taşıdır. Bizler de bu yürüyüşle, halkın sesini duyurmak ve demokrasiye olan inancımızı göstermek istedik" diye konuştu.

Yürüyüş, Hakkari'deki etkinliklerin ardından sona erecek, ancak organizatörler, benzer etkinliklerin ve yürüyüşlerin devam edeceğini belirtti.

@welgmedya

Tarih: 09-07-2024

FACEBOOK YORUM
Yorum