içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Gergerlioğlu: "28 Şubatçılardan Hiçbir Farkınız Yok!"

WELG | ANKARA – DEM PARTİ Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, Hakkari Belediyesine kayyım olarak atanan Ali Çelik'in suçları örtbas ettiği için ödüllendirildiğini iddia etti. Gergerlioğlu, iktidarın uygulamalarını sert bir dille eleştirerek, 28 Şubat sürecindeki zalimlik, şımarıklık ve pervasızlığın aynısının yapıldığını söyledi.

Gergerlioğlu:
Haberi Sesli Dinle

"Suçu Örtbas Edip Vali Oldu"

Gergerlioğlu, Hakkari Valisi ve kayyım olarak atanan Ali Çelik'in fotoğrafını göstererek, onun nasıl bir yağma ve talan düzeni kurduğunu anlattı. Gergerlioğlu, "Kütahya Belediye Başkanlığına bir memur alınır, adı Sümeyra Ordu, eski bir AK PARTİ'li Vekil Hüsnü Ordu'nun kızıdır. İşe gitmez, Ankara'da oturur, cins kedi ticareti yapar ve bu dikkat çeker, şikâyet edilir ve bu arada memurluk hakkı kazanır Sümeyra Ordu. Ardından İller İdaresi genel müdürünün önüne gider dosya, genel müdür dosyayı kapatır, örter, örtbas eder. Ardından adli süreç devam eder, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu altı ay ceza alır. Suçu ortaya çıkan Sümeyra Ordu maaşlarını geri verir ve en sonunda ne olur? O dönemin İller İdaresi Genel Müdürü Ali Çelik Kütahya Valisi olur. Daha sonra Hakkari Valiliğine atanır, şimdi de hem Vali hem Belediye Başkanı olur. İşte kurduğunuz yağma ve talan düzeni bu, iyi bakın. Şimdi, bunun hesabını biz soruyoruz burada, halk adına soruyoruz, mahkeme kararıyla ispat edilmiş bir suç var ortada ve örtbas etmeye çalışmışsınız, devamında da Ali Çelik ödüllendirilmiş." ifadelerini kullandı.

"28 Şubat'taki Zalimliğin, Şımarıklığın ve Pervasızlığın Aynısını Yapıyorsunuz"

Gergerlioğlu, 28 Şubat dönemindeki zalimlik ve pervasızlığın aynısının şu anda iktidar tarafından yapıldığını belirtti. "Bir pervasızlık ve duyarsızlık olduğunu belirten Gergerlioğlu, "Bu pervasızlık sadece burada değil, DEM PARTİ önergesinde konuşan AK PARTİ'li vekil de ne kadar rahat arkadaşlar ya! Hakkâri Belediyesine kayyum atanmış; büyük bir haksızlık, zulüm, zorbalık yapılmış. '28 Şubatta biz zulüm gördük.' diye burada ağlıyor. Evet, 28 Şubatta haksızlık yapıldı; zalimlik, şımarıklık, pervasızlık sonuna kadar yapıldı ama aynısını da siz şimdi yapıyorsunuz; şımarıklığın, zalimliğin, pervasızlığın aynısı. O gün de demokratik yöntemle seçilen yöneticilerin karşısına Sincan'da ordu çıkmıştı, askerler yürümüştü. Şimdi ne yapıyorsunuz? Hakkâri'ye asker inmiş, hakkını arayan insanların karşısına askeri çıkarıyorsunuz. Ne farkınız var? Hiçbir farkınız yok. Yeni 28 Şubatçılar sizsiniz, siz!" şeklinde konuştu.

Tepkiler ve Değerlendirmeler

Gergerlioğlu'nun bu sert çıkışı, mecliste ve kamuoyunda geniş yankı buldu. İktidar kanadından henüz resmi bir yanıt gelmezken, muhalefet partileri ve sivil toplum örgütleri Gergerlioğlu'nun ifadelerine destek verdi. Gergerlioğlu’nun sözleri, demokratik değerler ve hukukun üstünlüğü konusundaki tartışmaları yeniden alevlendirdi.

@welgmedya.com

Tarih: 08-06-2024

FACEBOOK YORUM
Yorum