içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Favoriten'de Şiddet Dalgası: Pazar Gecesi Bir Kişi Bıçaklandı

Viyana'nın Favoriten bölgesinde şiddet olayları artarak devam ediyor. Son günlerde Reumannplatz'da yaşanan bıçaklama olayları, bölge halkını endişelendiriyor.

Favoriten'de Şiddet Dalgası: Pazar Gecesi Bir Kişi Bıçaklandı
Haberi Sesli Dinle

WELG | Viyana'nın Favoriten bölgesinde şiddet olayları artarak devam ediyor. Son günlerde Reumannplatz'da yaşanan bıçaklama olayları, bölge halkını endişelendiriyor. Sokaklarda uyuşturucu satışları ve saldırgan gençlik çetelerinin faaliyetleriyle birlikte, polis ve yetkililer baskı altında. Perşembe günü FPÖ mitinginde bir kadın, "Artık kendimizi güvende hissetmiyoruz," diyerek bölgedeki endişeleri dile getirdi.

Pazar günü Reumannplatz'da meydana gelen bir anlaşmazlık neredeyse ölümle sonuçlanıyordu. Genç bir adamın, daha önce taciz edilen kadınlarla karşılaşması sonrasında bıçaklanmasıyla olaylar tırmandı. Kimliği belirsiz saldırganın kaçmayı başardığı ve cinayete teşebbüs soruşturmasının devam ettiği bildirildi.

Bir diğer korkunç olayda ise, 12 yaşındaki bir kızın Favoriten'de bir park çetesi tarafından uzun süre taciz edilip tecavüz edildiği iddia ediliyor. Geçen Nisan ayında, özel olarak kiralanmış bir otel odasında, arka arkaya 13 genç, reşit olmayan kıza saldırdı. Bazı şüpheliler cezai sorumluluk yaşının altında olduğu belirtilirken, olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Son olarak, Reumannplatz metro istasyonundaki bir snack bar önünde uyuşturucu satışı yüzünden yaşanan bir saldırı da gündemde. İddiaya göre, bir genç tarafından uyuşturucu ikram edildiği için yaşanan tartışmanın ardından, biber gazı ve bıçak kullanılarak gerçekleşen saldırıda birçok kişi yaralandı. Şüphelilerin tutuklanmasıyla ilgili soruşturma devam ediyor.

Yardımcı Kaynak: Heute

@welgmedya.com

Tarih: 19-03-2024

FACEBOOK YORUM
Yorum