içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Diyarbakır'da Dans Etkinliğine Saldırı: İki Yaralı

DİYARBAKIR – Diyarbakır merkez Kayapınar ilçesi Tema Park’ta dün gece özel bir dans okulu tarafından düzenlenen dans etkinliğine, 50 kişilik bir grup 'Tekbir-Allah-u Ekber' sloganları atarak saldırdı. Saldırıda sandalyeler kullanılarak bazı kişiler yaralandı.

Diyarbakır'da Dans Etkinliğine Saldırı: İki Yaralı
Haberi Sesli Dinle

WELG | Güneydoğuekspres.com'un haberine göre, saldırı sırasında etkinlikte bulunan bazı kişiler çeşitli yerlerinden yaralandı. Olay yerine ihbar üzerine 112 sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Yaralananlardan iki kişi ambulansla hastaneye kaldırılırken, saldırıya maruz kalan yurttaşlar saldırganlar hakkında şikayetçi oldu.

Sosyal Medyada Tepkiler

Saldırı anının sosyal medyada yayılmasının ardından birçok kullanıcı tepki gösterdi. DEM Parti Diyarbakır Milletvekili Adalet Kaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda saldırıyı kınadı.

Adalet Kaya'nın Açıklaması

Adalet Kaya, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Okulun adı Swingamed. Ve saldırıyı kınıyor, Swing Amed’in yanında olduğumuzu belirtiyoruz. Bu kentin renklerine, gençlerine, kadınlarına tahammül edemeyen gerici, faşist güruhların bu girişimlerinin tarihsel okumasını yapabiliyor, kime hizmet ettiğini biliyoruz. Bu kentte, bu coğrafyada 'Hizbullah' rüyasıyla uyuyup, bunun siyasetini hayata geçirmeyi umanlara söylüyoruz. Haddinizi bilin! Bu halkın evlatlarından, sokaklarından, parklarından uzak durun."

Yetkililerden Açıklama Bekleniyor

Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı ve yetkililerin saldırıyla ilgili detaylı bir açıklama yapması bekleniyor. Saldırının nedeni ve faillerinin kimliği konusunda daha fazla bilgi elde edildikçe, kamuoyuna bilgilendirme yapılacağı belirtildi.

@welgmedya.com

Tarih: 10-06-2024

FACEBOOK YORUM
Yorum