içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Dersimli Kürt sanatçı Ferhat Tunç'tan çağrı: Mutlaka oy verin, bu zulüm düzeni son bulsun

Almanya’da sürgün yaşamı dayatılan Dersimli Kürt sanatçı Ferhat Tunç, 28 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi için oy kullanma çağrısı yaptı. Tunç, “Çocuklarımızın mutlu, kadınlarımızın özgür, halkların ve inançların kendini ait hissedebileceği bir ülkeye doğru ilerlemek sizlerin ellerinde. 28 Mayıs’ta ülkemize yeniden güneş doğsun, bu zulüm ve talan düzeni son bulsun artık” dedi.

Dersimli Kürt sanatçı Ferhat Tunç'tan çağrı: Mutlaka oy verin, bu zulüm düzeni son bulsun
Haberi Sesli Dinle

İlk turda Cumhurbaşkanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan’ın %49,52, Kemal Kılıçdaroğlu’nun ise %44,88 oranında oy alması seçimi ikinci tura götürdü. Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimi 28 Mayıs Pazar günü yapılacak. Seçimde Millet İttifakı’nın Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhur İttifakı’nın Adayı Recep Tayyip Erdoğan yarışacak.

Sanatçı Ferhat Tunç, yayınladığı videoda 28 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi için oy kullanma çağrısı yaptı.

“28 MAYIS’TA MUTLAKA OYUNUZU KULLANIN”

28 Mayıs’ta faşizmi büyütmeye veya demokrasiye kapı aralamaya karar vereceklerini belirten Ferhat Tunç, şunları ifade etti:

“Ülkemizde görülmemiş bir kaos yaşanıyor. Ekonomik krizden savaş politikalarına, kadınların kazanımlarına yönelik saldırılardan kutuplaşma diline kadar gün be gün kaos büyüyor. Ama tüm bu yaşananları sinerek karşılamayacağız elbette, acımızı öfkeye, öfkemiz bilince ve bilincimizi de oya dönüştürmeliyiz. 28 Mayıs’ta Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte ülkemizde demokrasinin kapısını aralamış olacağız, o yüzden son bir haftayı çalışarak geçirmeliyiz. AKP-MHP iktidarının politikaları sonucunda ülkemizin hapishaneleri doldu. Avrupa’da benim gibi binlerce insan hakkında açılan davalar nedeniyle aldığı hapis cezaları nedeniyle ülkesini terk edip sürgünde yaşamak zorunda bırakılmıştır. Ne yapacaksanız şimdi yapın ve mutlaka oyunuzu kullanın. Çocuklarımızın mutlu, kadınlarımızın özgür, halkların ve inançların kendini ait hissedebileceği bir ülkeye doğru ilerlemek sizlerin ellerinde. 28 Mayıs’ta ülkemize yeniden güneş doğsun, bu zulüm ve talan düzeni son bulsun artık” dedi.

@welgmedya.com 

Tarih: 23-05-2023

FACEBOOK YORUM
Yorum