içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

DEM Parti Milletvekili Pervin Buldan'dan Çarpıcı Mesaj: 'Senin Eşin Yatağında Öldü, Bizimkiler İse Senin Emrinle İşkenceyle!'

Eski HDP Eş Genel Başkanı ve Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Van Milletvekili Pervin Buldan, Tansu Çiller'in bugün eşinin ölüm haberine dair çarpıcı bir mesaj yayımladı. Savaş Buldan'ın 1994 yılında yaşamını yitirdiği olayı hatırlatan Buldan, Çiller'e sert sözlerle seslendi.

DEM Parti Milletvekili Pervin Buldan'dan Çarpıcı Mesaj: 'Senin Eşin Yatağında Öldü, Bizimkiler İse Senin Emrinle İşkenceyle!'
Haberi Sesli Dinle

WELG | Buldan, Çiller'in eşi Özer Uçuran Çiller'in ölüm tarihine dikkat çekerek, "Ne kadar manidar değil mi Tansu Çiller? Bugün 1 Haziran. 3 Haziran'da ise Savaş Buldan, Adnan Yıldırım ve Hacı Karay’ın 30. katledilme yıldönümleri. Senin eşin yatağında öldü, bizimkiler ise senin emrinle işkenceyle." ifadelerini kullandı.

Çiller'in döneminde yaşanan faili meçhul cinayetler ve özellikle Kürt iş insanlarının hedef alınması, Türkiye'de uzun yıllar boyunca tartışma konusu olmuştu. Pervin Buldan'ın çıkışı, bu döneme dair adalet talebini yeniden gündeme getirirken, siyasi tarihin karanlık noktalarına ışık tutuyor.

Buldan'ın mesajı, Türkiye'deki siyasi atmosferde önemli yankılar uyandırırken, geçmişte yaşanan insan hakları ihlallerine ve adaletsizliklere dikkat çekiyor.

@welgmedya.com

Tarih: 01-06-2024

FACEBOOK YORUM
Yorum