içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Berkin Elvan katledilişinin 10. Yılında Anıldı: Adalet Talebi Sürüyor

Gezi Parkı eylemleri sırasında polisin attığı gaz fişeğinin başına isabet etmesi sonucu aylarca komada kalan ve 11 Mart 2014'te, henüz 15 yaşındayken hayatını kaybeden Berkin Elvan, ölümünün 10. yılında Feriköy Mezarlığı'nda anıldı. Ailesi, yakınları ve sevenleri, Berkin'i özlemle andı ve adalet talebini bir kez daha yükseltti.

Berkin Elvan katledilişinin 10. Yılında Anıldı: Adalet Talebi Sürüyor
Haberi Sesli Dinle

WELG | Tören, duygusal anların yaşandığı bir atmosferde gerçekleşti. Anne Gülsüm Elvan, yıllardır devam eden acı dolu günlerin özeti gibi, oğlunu özlemini dile getirdi. "Berkin, seni özledim annem" diyerek başladığı konuşmasında, adaletin henüz yerini bulmadığını vurguladı. Onun hala adaletsizliğe uğradığına inanan anne, katillere seslenerek acısını paylaştı.

Berkin'in ablası Gamze Elvan ise duygusal bir mektup okuyarak ailenin hislerini ifade etti. Berkin'in yaşayamadığı anları, hayallerini ve umutlarını dile getiren Gamze Elvan, onun yokluğunun herkesi derinden etkilediğini vurguladı. Berkin'in adı, onunla birlikte yaşayamadığı anılarla dolu caddelerde, meydanlarda ve sloganlarda hala yaşatılıyor.

Anma törenine, Berkin'in hikayesine duyarlılık gösteren çeşitli siyasi ve sivil toplum temsilcileri katıldı. CHP heyeti, DEM Parti İBB Eş Başkan adayları Meral Danış Beştaş ile Murat Çepni, eski HDP Milletvekili Musa Piroğlu, İnsan Hakları Derneği Eş Genel Başkanı hukukçu Eren Keskin gibi isimler, Berkin'in anısını yaşatmak ve ailenin yanında olduklarını göstermek amacıyla oradaydı.

Berkin Elvan, Gezi Parkı protestolarının sembol isimlerinden biri olarak hatırlanmaya devam ediyor. Onun trajik hikayesi, toplumda adalet arayışını canlı tutuyor ve her zaman hatırlanmasını sağlıyor. Berkin'in anısını yaşatmak için yapılan tören, adaletin sağlanması için devam eden mücadelenin bir parçası olarak görülüyor.

@welgmedya.com

Tarih: 12-03-2024

FACEBOOK YORUM
Yorum